Obserwatorzy

niedziela, 1 maja 2016

Maj, czas Komunii Świętych

Już chyba wcześniej wspominałam, że moje klasowe dzieci mają w tym roku Komunię Świętą, a że są z czterech różnych parafii, to uroczystości rozciągnięte w czasie. Na wszystkich nie będę mogła być (w następną niedzielę do tego sakramentu przystępuje mój bratanek, czeka mnie dłuższy wyjazd), ale dzieci zapraszają, chcą by wychowawczyni też była z nimi w kościele, nie wypada odmówić.

Dziś właśnie troje moich uczniów przystąpiło do tego ważnego sakramentu. Pojechałam z przyjemnością, to moja dawna parafia, tam i ja przystępowałam do Pierwszej Komunii Św.
Kościółek przepiękny, zabytkowy, powstał prawdopodobnie w 1766 roku. W środku można podziwiać kuty żyrandol z 1799roku.

Zdjęcie z internetu

Moim prezentem dla nich z okazji tego ważnego święta były wyszywane karteczki i słodkość;)Jakież było moje zaskoczenie, gdy dzieci podczas podziękowań wręczyły mi kwiaty i upominek. Tego się nie spodziewałam, w ciągu mojego długiego stażu pracy uczestniczyłam wiele razy w Komuniach Św. moich uczniów i zdarzyło mi się to po raz pierwszy. To bardzo miłe, chociaż przy wydatkach jakie rodzice ponoszą przy organizowaniu tych uroczystości, zupełnie niepotrzebne.Dziś wyszedł mi mały mix, ale jeszcze pokażę karteczki jakie robię dla koleżanki z równoległej klasy, na razie dwie, ale będzie więcej, Jej uczniowie też przystępują do Komunii Św.

Pozdrawiam cieplutko:) Tym co odpoczywają życzę pogody. Ja niestety jutro do pracy:( Dzieci mają wolne, a my... nie wiem , dyrekcja na pewno coś wymyśli:(

15 komentarzy:

 1. Bardzo fajny i miły post, oby takich sytuacji było jak najwięcej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Aniu podziwiam , choć ja w zeszłym roku tez zrobiła 17 wyszywanych kartek komunijnych . Było to możliwe tylko dzięki mojemu L4 inaczej nie byłoby żadnych szans. A Ty mało że dla siebie to jeszcze dla koleżanki. A karteczki są piekne. A prezent świadczy tylko o tym że jesteś ukochną Panią dla swoich dzieci.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. To bardzo miłe że dzieciaki będą miały pamiątki od swojej Pani!! A i Twoj bukiecik swiadczy o tym że Cię bardzo lubią! Karteczki śliczne dopracowane! Milego dnia!6

  OdpowiedzUsuń
 4. To bardzo miłe że dzieciaki będą miały pamiątki od swojej Pani!! A i Twoj bukiecik swiadczy o tym że Cię bardzo lubią! Karteczki śliczne dopracowane! Milego dnia!6

  OdpowiedzUsuń
 5. Anuś... podziwiam... każdemu dziecku, tak potrafi tylko PRAWDZIWY NAUCZYCIEL. U nas w tym roku komunii nie ma więc i szaleństwa mniej:) A dzisiaj mamy wolne:) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 6. Aniu przepiękne kartki, dzieci na pewno były szczęśliwe z Twojej obecności w tak ważnym dniu:)
  pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 7. Aniu nie martw się, ja też za chwilę wychodze do pracy.Szefowa ma dłuuuuugi weekend a pracownik niestety :)
  Piękne są te Twoje haftowane pamiątki. Te drugie zresztą też. To miłe, że to dla tych dzieci zrobiłaś. I bardzo ładnie dzieci się zachowały dziękując Tobie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Aniu śliczniutkie wyszywane kartki.
  A niespodzianki są wzruszajace i miłe :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak ja uwielbiam takie stare kościoły.
  Aniu teraz już wiem dlaczego tak Cię tu malutko bo to,że masz kalsę komunijną to wiedziałam a,el okazuje się jakbyś miała nawet dwie,skoro koleżance też pomagasz.
  Kochana to będą cudowne pamiątki dla wychowanków.
  Buziaki i udanej pogody majówkowej

  OdpowiedzUsuń
 10. Aniu, jestem pod ogromnym wrażeniem... Dzieci będą miały wspaniałą pamiątkę od wspaniałego nauczyciela.
  A stary kościółek uroczy, moja pierwsza Komunia Święta też miała miejsce w podobnym staruszku.
  Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Aniu,jesteś W I E L K A !!! Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 12. Widać Anusiu, że dzieci Cię kochają. Najpiękniej Twoje poświecenie oddają słowa na pamiątce którą dostałaś. Jak widać dobro zawsze do nas powraca. Buziaczki!

  OdpowiedzUsuń
 13. Och Aniu Kochana, jesteś na prawdę wspaniałą osobą . Pełną radości i ciepła , wzruszyłaś mnie swoją dobrocią :) Buziaczki Kochana :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Piękne kartki zrobiłaś, a i dzieci bardzo ładnie Cię uhonorowały. Kościółek cudowny. Gdzie to jest?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz:)